NÁŠ PŘÍBĚH

Floristické a dortové studio De Fleurs je příjemným podnikem v centru Brna. De Fleurs není jen klasická kavárna a květinářství, jde zde skutečně o propojení krásy čerstvých květin a chutí domácích zákusků a kávy. De Fleurs vzniklo v roce 2015 po několika měsíčním úsilí při rekonstrukci prostor, které celkově dolaďují atmosféru konceptu.


A jak tedy došlo k nápadu propojit květinářství a kavárnu s dortíky? Příběh vzniku tohoto speciálního konceptu začíná v Hodoníně, kde se skupina 3 mladých lidí potkávala jako jednotliví subdodavatelé na svatbách a jiných slavnostních událostech. Michal, který vytvářel úžasné svatební kytice, dekorace a výzdoby a Erika s Ester, které dodávaly svatební dorty a sladkosti. Poté začali spolupracovat a tak vznikl nápad propojit tyto dvě služby v jednom. A jak jinak vytvořit místo pro svatební konzultace, kde můžete rovnou degustovat a opájet se barevnými květinami ? Přece vytvořit obchod s květinami a kavárnu přímo v centru, kde si můžete vše v klidu prohlédnout a vychutnat. Tím se prvotní záměr o dodávání svateb na míru rozšířil na širokou klientelu, přes milovníky kávy a zákusků až po zákazníky, kteří potřebují koupit nějakou tu maličkost jako dárek, ať už sladkou nebo květinovou.


V De Fleurs se snoubí propojení květin, kávy a dortů nejenom vizuálně, ale i chuťově. Začlenění květin do výroby dortů je již samozřejmostí, nejenom jako ozdoba čerstvých květů na dortu, ale i jako zajímavé a netradiční příchutě.